Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Mała rocznica.

Filed under Wiadomości by

Ze względu na to, że za parę dni mija drugi rok mojej pracy zawodowej postanowiłem się pokusić o małe podsumowanie tego co przez ten czas się działo na blogu.
Obecnie najstarsza nota pochodzi z Marca 2005, chociaż nie jest to ogólnie pierwsza nota jaką napisałem. Pierwszy “deblog” jak i backupy przepadły podczas jednego z padów serwera. Jak widać perypetie z utratą danych powtarzają się co jakiś czas (ostatni taki problem odnotowaliśmy w minionym listopadzie). Tematem dominującym na blogu do tej pory było PHP (aż 50 wpisów!), chociaż w przyszłości będzie pojawiać się stopniowo coraz więcej Javy (do tej pory tylko 12 wpisów).

W publikacje najbardziej owocne był Wrzesień 2006, w którym opublikowałem 11 wpisów, oraz Czerwiec 2005, w którym pojawiło się 10 not. Najgorszym okres jaki do tej pory się pojawił to czas pomiędzy Październikiem 2006 a Styczniem 2007. W tym czasie pojawiły się tylko dwie noty. Mam chęci i możliwości by w przyszłości zaradzić takim sytuacjom. Inni rezygnują, ale ja nie! [dałem Wam broń do walki z moim lenistwem]. :)

Jeśli idzie o statystyki – ogólnie rzecz biorąc, praktycznie cały czas przybywa odwiedzających. Maj był miesiącem rekordowym, ponieważ udało się w nim przekroczyć barierę 10000 wywołań, co przekłada się mniej więcej na około 23 tysiące wizyt (w tym 6,5 tysiąca unikalnych). Pierwszym miesiącem, w którym udało się przekroczyć 10 tysięcy wizyt był o dziwo w Listopadzie 2006. W okresie mojej najmniejszej aktywności.

Bardzo zaskakujące są lokalizacje, z których pojawiają się odwiedzający. Dominuje oczywiście Polska, która ma 70%. Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone, aż 15% (czyżby to Google/MSN/Yahoo generowało taki ruch?). Z Europy trafiają do mnie osoby z Wielkiej Brytanii (1786 wywołań, 1.7% ogólu), Niemiec (1.6), Francja (1.2), Rosja (0.6), Hiszpania (324 wywołania, 0.3% ogółu).
Z bardziej egzotycznych mogę pochwalić się wizytami z Chin (2397 wywołań, 2,3% wywołań), Indie, Japonia, Korea Południowa, Brazylia, Argentyna, Chile, Malezja, Kuwejt czy też Rumunia. Jednym zdaniem – niezła powtórka z geografii.

Jeśli idzie o wyszukiwane frazy to dominuje PHP i programowanie. Poniżej krótkie zestawienie.

php6
7 grzechów głównych
site:blog.dywicki.pl splatch
devblog
php eclipse
php mvc
repozytorium svn
siedem grzechow glownych
splatch
wykrywanie wersji przegladarki skrypt
4 razy po 2 razy do pobrania
7 grzechów głównych
about me
api klasa abstrakcyjna
blog gdzie sie robi operacje
cake php
diagram klas kurier
eclipse php
edytor php autocomplete
instalacja oracle

Z okazji tej drobnej rocznicy chciałbym również przypomnieć dzięki komu ten blog w dalszym ciągu funkcjonuje, czyli osoby, które zrzuciły się na odzyskanie backupu bazy danych. Dziękuję wam bardzo serdecznie za poświęcenie tych pieniędzy mam nadzieję, że Was nie zawiodłem, a jeśli już proszę kierować zażalenia, a z pewnością zrobię wszystko co w moich możliwościach byście uznali, że pieniądze przelane na ten tytuł nie był stracone.

Bartłomiej Rosiński (Bartol)
Firma Mentax.pl
Paweł Jaczewski (jaco)
Łukasz Bobiński (Ace)
PIOTRH
Dariusz Zieliński (Kazek)
Krzysztof Chodak (Kodak)
bartman
murwazy
Acidos
Arkadiusz Trzepacz
Michał Mech
Wojciech Naruniec
Paweł Lenart
oraz pewien anonim :)

Jako, że rocznice to dobra sposobność do składania sobie życzeń pragnę życzyć sobie i Wam, drodzy odwiedzający kolejnych 2 lat w szczęściu i pogodzie ducha, której tak często nam tak brakuje. A także nieskończenie wielu not. :)

9 responses so far

9 Responses to “Mała rocznica.”

 1. Murwazy says:

  pisz na zdrowie ;)

 2. Whisller says:

  No no no :) No to oby do przyszłego ;]

 3. bela says:

  gratulacje ;)

  ja chcialbym tez byc juz w Twojej sytuacji ;) niestety jeszcze rok.

 4. Karol Janiszewski says:

  Gratulacje! Teraz to juz pojdzie z gorki – niczym sie obejrzysz bedzie czas emeryturki pod palmami z kolorowym drinkiem w reku ;)

 5. faster says:

  Powodzenia :) … czuję, że przed Tobą spora karjera. 3mam kciuki.
  BTW: … dwa lata, kiedy to było ….

 6. ActiveY says:

  tia, “karjera” napewno.

 7. faster says:

  *kariera – przepraszam … to chyba z powodu dość wczesnej pory … w każdym razie, życzę sukcesów … :) (ActiveY – thx)

 8. Ace says:

  Tak trzymaj splesiu :) Tylko rob backupy bloga – taka ochrona na wypadek nieprzewidzianego pożaru serwerowni :D

  Ja odpuszczę robienia podsumowania u siebie – w tej chwili mam już 3 system blogowy, za każdym porzucałem stare notki.

  No i nic tylko pogratulować!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.