Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Kolorowanie składni w SyntaxHighlighter – Eclipse.

Filed under Inne,JavaScript by

Jakiś czas temu zmieniłem narzędzie do kolorowania składni z GeSHI na SyntaxHighlighter. Największa różnica to wykonanie. Starsza biblioteka parsuje wszystko po stronie serwera i pakuje to w HTML, nowsza jest uruchamiana z poziomu przeglądarki i kolorowanie odbywa się tuż po załadowaniu strony.

Oczywiście nie był bym sobą gdybym nie zmienił kolorowania składni na bardziej przyjazne, co oczywiście można zaobserwować we wcześniejszych notach. :)
Dla zainteresowanych załączam – zmienione pliki. Zmodyfikowałem czcionkę z wygładzanej, na szorstkiego “Courier New”, jak i kolorowanie słów kluczowych zarówno w Javie jak i w XML.

Instalacja – bajecznie prosta – skopiować pliki oraz zmienić nazwy na “garbate” (shBrushXml.js, shBrushJava.js). Całość bez problemów współpracuje z pluginem do WordPressa.

Klorowanie XML
Kolorowanie Javy
Arkusz CSS

3 responses so far

3 Responses to “Kolorowanie składni w SyntaxHighlighter – Eclipse.”

  1. strife says:

    Dzięki za info, przyda się ;-)

  2. Anonymous says:

    Jak sie pozbyć tego dziwnego menu nagłówkowego ? jest nieco przesunięte i psuje mi efekt :)

  3. Yacho says:

    Zapraszam do siebie na bloga :)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.