Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Cache w Smarty

Filed under Inne,PHP,Wiadomości by

Wiem, że Smarty ma równie wielu przeciwników co zwolenników, ale odcinając się od dyskusji postanowiłem polecić zarówno tym pierwszym jak i drugim artykuł na temat obsługi cache w Smarty.

3 responses so far

3 Responses to “Cache w Smarty”

 1. Murwazy says:

  troche zakrecony sposob, znam inny:
  rejestrujemy w smartym blok


  function nocache_block($params, $content, $smarty) {
  return $content;
  }
  $smarty->register_block('nocache', 'nocache_block', false);

  w szablonie mamy teraz do dyspozycji blok {nocache}{/nocache}, w ktorym umieszczamy tresci nie majace podlegac keszowaniu.


  to jest keszowana tresc
  {nocache}
  a to bedzie zawsze dynamicznie: {$ilosc_produktow_w_koszyku}
  {/nocache}

  sposob ten znalazlem w ksiazce “php – zaawansowane programowanie”, ktoej autorem jest george schlossnagle

 2. Zyx says:

  Potwierdzam – cache to jedna z najlepszych rzeczy w Smarty. Proste i o dużych możliwościach. Nic dziwnego, że OPT posiada niemal identyczną obsługę tego elementu :). Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć: czemu twórcy Smarty’ego po prostu nie dodadzą wbudowanej obsługi tego {nocache}, skoro nawet w dokumentacji sami podają, jak go wykonać? :)))

 3. Diabl0 says:

  Murwazy

  Zgadza się, jest nocache i działa, ale jego działanie i przeznaczenie jest trochę inne niż potrzebowałem. Z zastosowaniem nocache można zbudować szablon w którym tylko wybrane części będą generowane dynamicznie, ale te części dynamiczne już nie będą cachowane i za każdym wywołaniem trzeba dostarczyć do nich danych.

  Moja metoda ma tą zaletę że sam ustalam jaki lifetime ma dany element i logika stojąca za nim jest wykonywana tylko wtedy kiedy trzeba wygenerować od nowa dany element.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.