Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Propel 2.0, co nowego

Filed under PHP,Wiadomości by

Od jakiegoś czasu trwają prace nad drugą wersją propela. Do najważniejszych zmian należy przejście na PDO. Jest to fakt, który najbardziej mnie smuci. Koszt zwiazany z wykorzystaniem Creole był zbyt wysoki jak na ORM i autorzy przeszli na znacznie szybsze PDO. W tej chwili dla każdej bazy danych jest stworzony odpowiedni, prosty adapter. Ilość obsługiwanych baz danych nie wzrośnie. W dalszym ciągu będzie to MySQL, PostgreSQL, Oracle, Microsoft SQL Server (Sybase), SQLite.
Niewątpliwą nowością jest cache, który będzie prawdopodobnie funkcjonował jako kolejny adapter. Mam nadzieję, że dodanie cache przyśpieszy nieco Propela, ponieważ część obiektów, mimo, że nie jest zmieniana (jest to fragment złączenia) zawsze jest pobierana i transformowana.
Spore zmiany zajdą w Criterii. W drugiej wersji budowanie złożonych warunków stanie się banalne, a to za sprawą całkiem nowej implementacji. Doczekamy się w końcu obsługi idenity map, dzięki czemu klucz główny zawsze będzie wskazywał ten sam obiekt.

Więcej informacji dla zainteresowanych nową wersją do znalezienia na wiki propela, na które serdecznie zapraszam. :)

No responses yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.