Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Pierwsze kroki z Mojavi 4

Filed under Framework,Mojavi4,tlumaczenia by

Pierwsze kroki z Mojavi 4

Tradycyjnie już Mojavi jest dość trudnym frameworkiem do opanowania dla początkujących. Wiele razy, podczas rozwiązywania zawiłych problemów które pojawiają się na samym początku padają przekleństwa. By tego uniknąć powstał ten oto artykuł który zakłada, że znasz MVC oraz podstawy Mojavi (wiesz czym jest web framework).

Wchodzimy, wprowadzenie

By zacząć pisać aplikacje przy użyciu Mojavi 4 będziesz potrzebował komputer z zainstalowanym serverem http oraz PHP5. Jeśli masz już działający serwer, będziesz potrzebował subversion, by pobrać przy jego pomocy kopię Mojavi na swój serwer.

Uruchamianie Mojavi 4

Gratulacje! Jeśli udało Ci się z powodzeniem zainstalować kopię frameworka w katalogu udostępnianym przez Twój serwer, powinieneś uruchomić swoją przeglądarkę i zajrzeć pod adres http://localhost/source/www/ by zobaczyć domyślny moduł Mojavi 4!:) Możesz teraz uruchomić kilka przykładów (link ‘Examples’) które są dostarczane razem z domyślnymi modułami Mojavi 4. Możesz również uruchomić testy dostarczone z Mojavi (link ‘Tests’). Domyślne moduły dostarczają także bogactwo kodu, który możesz wygrzebać by zobaczyć jak to działa! Nie mniej w następnej sekcji, przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia Twojego pierwszego modułu. Dobrze, zatem stwórzmy nowy Kontroler, Widok, Szablon, i wszystko to z zupełnie innym wyglądem (layoutem).

Budowanie aplikacji

By nauczyć się jak zbudować jakąś aplikacje w Mojavi 4, włączając w to Moduły, Kontrolery, Widoki oraz Layouty udaj się na stronę Your First Mojavi Application by przeczytać więcej.

Oryginał http://trac.mojavi.org/wiki/Mojavi4/GettingStarted

No responses yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.