Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Co sie w tym kraju dzieje?

Filed under Śmieci by

Trudno mi opisać to, co czuję, ale postaram się. Nie podoba mi się to. Nie podoba mi się sytuacja na polskiej scenie politycznej. Obserwując to, co serwuje mi czasami odbiornik telewizyjny mam wrażenie, że ten kraj zmierza do nikąd, a jeśli nie w tą stronę, to w inną, ale tak samo niebezpieczną – w stronę radykalizmu, ksenofobii czy też szowinizmu. Wiem, że w dużej mierze powtarzam, to co jest faktem, ale chyba mam do tego prawo? Mam prawo do niezadowolenia z tego, że rządzi tym krajem partia, na która nie głosowałem, która robi to źle i kosztem społeczeństwa.
W tej chwili jestem już wrogiem mniej więcej 50% polaków. Jak stworzyć sobie taką potęgę (wszak o wielkości człowieka świadczy wielkość jego wrogów, ale ich liczba również ma ogromne znaczenie)? Po prostu – sprzeciwić się woli PiSu. Znowu powtarzam utarty schemat, który wykreowały media.. notabene część układu, ale czyż tak nie jest? Czy PiS na jakąś krytykę zareagował inaczej niźli agresją?
Nie podoba mi się to, że dla nich wszędzie jest układ. Układy są – i mniejsze, lokalne i większe jak słoneczny. Ale nie ma ich wszędzie. Nie ma ich pod moim łóżkiem, nie ma ich w mojej pracy, nie spotkałem się też z nimi w urzędach, które odwiedzałem (mimo wieku kilka już odwiedziłem). Czyż nie jest to wystarczający dowód, że miejsca bez skaz są?
Dla wielkich, chociaż w zasadzie małych, braci to jest za mało. Uczciwi są Ci, któzy wierzą w to co oni, wyznają zasady te co oni, zgadzają się z tym co mówią tylko oni. A zatem nie jestem ucziwy, ponieważ nie wierzę w to co oni, ani w IV RP, ani w to, że oni zmienią nas na lepsze swoimi spodobami. Nie wyznaję ich zasad. Dla mnie, jeśli ktoś ma inne zdanie nie jest kłamcą, jeśli jest homoseksualistą ma prawo żyć, jest pacyfistą – ma prawo w to wierzyć. W przeciwieństwie do kaczyńskich mogę się mylić w swych przekonaniach. Jestem tego świadom i się tego nie boję. Dobrze mi z tym, ponieważ mam do tego pełne prawo. Wyznaję inne zasady – zasadę równouprawnienia bez względu na wiarę czy jej brak, przekonania polityczne, preferencje seksualne i inne. Wyznaję pluralizm, są inne partie, z którymi się zgadzam, one również powinny mieć udział w parlamencie. Nie jestem również ucziwy ponieważ nie zgadzam się z tym co mówią (to udowadniam pisząc ten tekst).
Kiedy kaczyńscy “wyzwalali” sami Polskę, a reszta na nich tylko donosiła bądź się zajmowała czymś mniej poeważnym niż oni nie było mnie na świecie. Niewiele pamiętam z tego co się działo przed 89. Wiem, że kiedyś stałem z mamą w kolejce przed sklepem, gdzie sprzedawano AGD po lodówkę. Pamiętam, że tata pracował w PBRol-ach. Nie pamiętam jak mi się żyło w tedy, ale nie narzekam. O wiele więcej mogę powiedzieć o czasach, kiedy to już byliśmy wyzwoleni. W bogactwie nie żyłem i nie żyję. Nie dlatego, że nie jestem częścią żadnego układu, a dlatego, że moi rodzice pochodzili z biednych rodzin i musieli ciężko pracować na to co teraz mają. Mimo wszystko nie wierzę w to, że bogaci to tylko złodzieje i układy. Wiem, że można dorobić się nie tylko na konszachtach i oszustwach.
Nie mam recepty na naprawę tego co się dzieje. Nie ma jej prawdopodobnie większość społeczeństwa. Nie mniej, nie chcę by wyznacznikiem tego, czy mam się z kimś spotykać jest jego stosunek do PiSu, tego czy mogę czytać jakieś czasopismo jest jego stosunek do PiSu, a przede wszystkim nie chcę by o wartości i uczciwości człowieka świadczył jego stosunek do PiSu.

6 responses so far

6 Responses to “Co sie w tym kraju dzieje?”

 1. normanos says:

  $niezłośliwie = str_replace("łużkiem", "łóżkiem");

 2. splatch says:

  return this.note.poprawiono == true;

  :)

 3. seaquest says:

  splatch: na to co dzieje się na polskiej scenie politycznej szkoda słów, szczególnie na takim blogu jak twój

 4. Bastion says:

  Jedno jest pewne – różnice pomiędzy "Szymon Majewski Show – Rozmowy w tłoku" a "Obrady sejmu" powoli się zacierają… tragedia

 5. Lokimagi says:

  Odbiornik telewizyjny;-)Tu chyba nie będzie szczęśliwego zakończenia:-(

 6. Jarek Bolo says:

  Działo się oj działo, ale pamiętajcie, że kij zawsze ma dwa końce !
  Poza tym, teraz mamy już PO… odnotowaliście jakieś super zmiany, ulgę ?
  Bez złośliwości, ale skoro jesteś dobrym programistą to musiałeś, musisz i będziesz musiał dużo czasu na to poświęcić, a skoro tak, to będziesz mieć mało czasu na studiowanie polityki i (ważniejsze) najnowszej historii Polski.
  Wobec tego powstrzymał bym się na Twoim miejscu od wpisów politycznych.

  Nie znam osoby, która po głębszym zainteresowaniu się polityką, historią najnowszą wypowiadała by się tak mega krytycznie na temat Kaczyńskich jak robią to młodzi wyborcy PO, wychowani na web 2.0, pędzie do pieniądza

  Ci siedzący w UK zostali wrobieni ładnie, http://www.netopis.pl/wykiwani

  Nic, może kiedyś zrozumiecie, ale to będzie już tradycyjnie mądrość po szkodzie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.