Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Proste testy:

Filed under MVC,PHP by

Rozmawiałem wczoraj z Zyxem na temat testów czasowych i dowiedziałem się, że korzysta on do tego celu z apache benchmark – nie zwlekając również wykonałem testy…

Pomiary wykonane przy użyciu apache benchmark (apache 2.0.53, php 5.1.1) dla 500 requestów.
Odczyt pliku 70 KB
file+implode: 5.640589 s
file_get_contents: 2.562484 s

Frameworki:
CakePHP (z warrningiem dot. połączenia mysql): 76.421385 s
Mojavi 3.0-dev (debug_mode = off): 63.155846 s
Agavi 0.10-stable (debug_mode = off): 51.187172 s
PSF: 46.390328 s (bez cache configa etc)
Prado 2.0.1 (też Hangman): 169.14543 s
Prado 3.0-alpha (Samples.Hangman.Home): 196.279994 s
Odin: 28.499818 s
Phiend: 11.359303 s (gołe hello world)
Daeron: 1.156242 s
Pinky: 53.843750 s

Wygrywa, jak zwykle pod względem optymalizacji niedościgniony Odin.. phienda nie biorę pod uwagę ponieważ w wersji którą mam u siebie nie jest to pełna implementacja MVC – kod html w kodzie akcji, Daeron kończył pracę bardzo wcześnie, jak tylko wykrył, że nie mam zainstalowanego PDO. Co mogę powiedzieć o Prado – optymalizacja jego developerom jest najwyraźniej obca.. miło mnie zaskoczył lepszy wynik agavi od mojavi, widać coś poprawili :). Cieszy mnie również, że PSF jest na 2 miejscu, a jeśli się je doszlifuje, może przybliżyć się do pierwszego miejsca.. :)

6 responses so far

6 Responses to “Proste testy:”

 1. wojtek says:

  Co będziemy dużo gadać, polaki wymiatają :)

 2. Zyx says:

  Wymiatający Polaku, moja ksywka się przez przypadki odmienia! :D

 3. bela_666 says:

  Fajnie być fajnym, co nie? :P

 4. seaquest says:

  No panowie, porównujemy czasy, a nie porównujemy możliwości? To trochę niesprawiedliwe. Moim zdaniem nie można porównywać np. Prado z Phiendem. To nie ten sam poziom! Prado ma przecież mnóstwo gotowych komponentów itd… Phiend jest "goły" jak to sam ująłeś.
  Same czasy, to jeszcze nie wszystko.

 5. torbol says:

  Tutaj zgadzam sie z seaquest’em. Niemozemy w ten sposob porownywac wydajnosci. Norma jest ze jesli poucinamy wszystkie komponenty z kazdego z tych frameworkow i zrownamy je pod wzgledem mozliwosci to testy napewno wypadna w czasach porownywalnych +- jakis tam niewielki procent (no chyba ze ktos naprawde sie niespostaral to znajdzie sie jakis rodzynek).
  Przy wyborze frameworka powinnismy przeciez sie kierowac rodzajem i wymogami projektu oraz jakoscia samego frameworka pod wzgledem wykonania. Pozniej podczas pracy nad samym projektem, w momencie gdy wybieramy ten najszybszy(ubozszy) to sie okazuje ze i tak trzeba implementowac jakies nowe funkcjonalnosci przy czym ten szybki framework zaczyna w czasie zrownywac sie z tymi co wyszly gorzej ;)

  Peace

 6. A o co chodzi z tym warningem w CakePHP? No i czy z włączonym debugerem? ;)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.