Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Pustka

Filed under PHP by

Tak.. minął miesiąc od ostatniego wpisu. Jak ten czas leci. Już 1/12 roku za nami.. Czym jest spowodowany brak notek na blogu od miesiąca? Rozterkami. Mam poważny dylemat czy dalej skupić się na PHP czy przejść na javę? PSF stoi w miejscu, no może nie – rozgrzebałem kod próbując zaimplementować akcje jako ApplicationController-y i mechanizm View Resolverów (obydwie idee zaczerpnięte ze springa, acz uproszczone na potrzeby PHP). W chwili obecnej wiszę w próżni niepewności szarpany uczuciami – miłością do pierwszego języka i porządaniem możliwości jakie daje Java. Które z nich zwycięży? Co do PSF – powiem tak. Nie piszę go tylko dla siebie, chcę by to był nie za duży, szybki framework do małych, ewentualnie średnich zastosowań i dlatego zwracam się z prośbą do osób, które to miejsce odwiedzają a chciałby wspomóc przy tworzeniu projektu (PSF = Personal Site Framework). Mam do dyspozycji repozytorium SVN, Traca oraz konto na którym można zaparkować domenę (tą z kolei skłonny jestem zakupić..). Po prostu – szukam osób które chcą się dołączyć do projektu i stworzyć na prawdę dobry kawałek kodu. Jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą mój numer gg to “8 5 6.3,4.2:4” (zostaw same cyfry) a jid splatch@wafel.com. Mail “lukasz@d y w i c k i . pl”

3 responses so far

3 Responses to “Pustka”

 1. Też miałem taki dylemat. Trochę bawiłem się Javą i rzeczywiście ten język kusi swoimi możliwościami. Jednak doszedłem do wniosku, że poznanie Javy w stopniu, w którym znam PHP zajmie mi zbyt wiele czasu. PHP ma wiele wad, ale jest prosty i popularny – "it works for me". Lepiej być dobrym koderem PHP, niż średniakiem w Javie :)

  Poza tym, przy obecnym nawale zajęć nie mam nawet czasu na naukę nowego języka. Niestety.

  Co do frameworka. Zastanów się, czy jest sens. Jeśli rzeczywiście możesz udostępnić kod, który znaczaco ułatwi wszystkim życie, to czemu nie. Prawda jest jednak taka, że każdy ma swój własny framework, napisany swoim stylem, według własnych zasad i przystosowany do własnych potrzeb.

  Istnieje cała masa dobrych frameworków dla PHP (moje ostatnie odkrycie: http://www.symfony-project.com/)… a mimo to bardzo niewielki procent ludzi z nich korzysta. Ja już nie garnę się tak, by promować swój framework, bo po pierwsze – nie mam na to czasu, a po drugie – i tak nikt z tego nie będzie korzystał.

  Widziałem twój framework i to niezły kawałek kodu. Brakuje mu chyba jednak sprawdzenia w boju. Dodatkowo, bez przykładowej aplikacji sporo czasu trzeba poświęcić, żeby dobrze zrozumieć jak to wszystko działa.

  Ale jeśli masz chęci i motywację to dlaczego nie – jestem jak najbardziej za. Może wreszcie jakiś Polak stworzy projekt, który zostanie zauważony w świecie ;) A z tym, jak wiemy jest dość krucho.

  pozdrawiam.

 2. splatch says:

  Zainteresowanie javą nie oznacza definitywnego końca z PHP, nie mogę zrezygnować z języka, na którym zarabiam. :)
  Nie mniej, znajomy nakłania mnie do rozpoczęcia zabawy z Javy i wydaje mi się, że ta chwila nadchodzi wielkimi krokami . . .

  Co do frameworka – sam, na codzień używam mojavi, ale myślę, że można stworzyć coś lepszego i mimo, tego, że mojavi 4 będzie na prawdę świetne wierzę, że można stworzyć framework równy czwórce i z pewnością przewyższający możliwościami mojavi 3/agavi.

  Na przykład ostatnio zastanowiła mnie idea implementacji kontenera IoC w PHP (i znowu jestem pod wpływem springa). :)

  Dzięki za słowa otuchy!

 3. Adi says:

  Myślę, że warto zacząć się bawić Java troszkę poważniej. Uważam, że programowanie w nim to bajka :), chociażby w porównaniu z C++.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.