Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Prosthesis Pattern / Wzorzec protezy

Filed under Ogólne by

W nieoficjalnych notkach GoF często przwija się wspomniana w tytule proteza, oto co udało mi się wywnioskować ze znalezionych materiałów w sieci:
Zaawansowana technika programowania przeznaczona dla koneserów inżynierii oprogramowania polegająca na zachowaniu rozsądnej granicy pomiędzy warstwą implementacji a logiką biznesową tudzież warstą prezentacyjną. Stosowanie wzorca protezy owocuje znacznym skróceniem czasu implementacji oraz zwiększeniem stopnia powiązań przy jednoczesnym zachwianiu spójności projektu.
Proteza jest wzorcem wymagającym idealnego dopasowania do kontekstu. Przy złym zasosowaniu tego wzorca pojawiają się problemy z elastycznością i skalowalnością. Początkujący projektanci powinni unikać protezy ze względu na problemy z późniejszymi zmianami zaprowadzanymi w innych częściach aplikacji…”

5 responses so far

5 Responses to “Prosthesis Pattern / Wzorzec protezy”

 1. bela_666 says:

  No to poczekasz 10 lat ;)

 2. NuLL says:

  Miliard wzorcow a i Ty nikt albo nie wie jak je zaimplemtowac, albo mu sie nie chce albo uwaza wiekszosc z nich za zbedne ( czyt. Ja )

 3. Nicos says:

  Zgadzam się z przedmówcą :P

 4. NuLL says:

  Odnosie tego co zaczynam sadzic o wzorcach i nowych pomyslach – null.avx.pl/index.php/mod…

 5. theoden says:

  Null i tak dojdziesz do tych samych rozwiązań albo już je masz a nawet o tym nie wiesz:).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.