Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

home@with.net

Filed under Sprzęt by

Nareszcie jest internet w domu. :) Po 4 miesiącach życia na płytach (CD) wreszcie usłyszałem odgłos przychodzącej wiadomości z PSI, odebrałem pocztę. Ten mały sukces będzie spektakularny jeśli uda mi się zbudować sieć lokalną razem z innymi lokatorami, bo póki co internetem cieszę się tylko ja. No, ale mam nadzieję, że się uda skombinować jakiś AP z routerem i czteroportowym switchem. Jedyny mankament to opłata instalacyjna (200 zł) plus koszt AP (kolejne 200 zł). Ale pokrywamy je wspólnie, więc powinno być ok. :) Abonament 89 zł brutto + 25 zł za zewnętrzny IP. Przepustowość 260/130 kbps. Dziwi mnie jedno – dzierżawiona karta, która ma niby kosztować 300 zł, kiedy podobne na komputroniku są za mniej niż 150 zł.

Tak przy okazji nabyłem również “nowy” dysk. Matrox 160 GB 7200 RPM/8MB cache po okazyjnej cenie (jeszcze z roczną gwarancją) za 250 zł.

5 responses so far

5 Responses to “home@with.net”

 1. NuLL says:

  :) Ja niedlugo tez zmieniam – z 320 kbps i 7 GB w miesiacu na 2 megabiciki oraz 125 GB na jednego kompa :D :D :D

 2. splatch says:

  Nic tylko pozazdrościć kabla 2 Mbit :)

  Btw ile płacisz?

 3. NuLL says:

  119 złotych brutto za miesiąc – ja sam nie płace – opłacam na spólkę z rodzicami jakoże tata chciał zakupic 512 kbps ale ja postanowiłem dopłacać – tata daje 60 zlotych ja reszta – cena brutto. Sam kabel bede mial za miesiac jakoze na tyle mam jeszcze umowe na Neostrade.

 4. Artur says:

  No Panowie … ja niestety płacę grubo ponad 1500 ale mam 2mbit (cena za lacze synch)

 5. splatch says:

  @Artur: Udostępniasz to łącze dalej?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.