Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Komentarz na helion.pl

Filed under Ogólne by

Odnośnie książki prezentowanej niżej… :)

Chciałem Was ostrzec przed nabywaniem czy nawet zbliżaniem się do tego tytułu. Fakt, książka zaczyna od omówienia XMLa, którego nie czytałem, bo jak XML wygląda to wiem. Dzięki tej książce chciałem lepiej poznać DTD oraz XSD. Pomimo szczerych chęci nie udało się.

Autorka tak pokrętnie wyjaśnia wszytko, że nie sposób to zrozumieć. Z wielkimi trudami przyswoiłem wiadomości o DTD, podobnie jak o XSL, ale XSD to męka. Tym, bardziej że nigdzie nie ma dłuższego fragmentu kodu. Tylko pare linijek i na dole podpis. Nie sposób w ten sposób zrozumieć o co chodzi. Tym bardziej przy XSD, gdzie widzi się wyrwane z kontekstu definicje a potem szuka fragmentu kodu, do którego on się odwołuje.

Podobnie jak moich przedmówców razi konstrukcja książki i częste odsyłacze w przód i w tył. A rozwiązanie z krokami? Fatalne, po dłuższym czasie człowieka zaczyna ogarniać wrażenie, że książka ta była pisana z myślą o tych, którzy mają problem z przyswajaniem wiadomości..

Ze swojej strony zalecam zapoznanie się z pozycją “XML na poważnie”. Jest ona droższa, ale zdecydowanie lepsza od tej.

No responses yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.