Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Zafascynowanie

Filed under Ogólne by

Znowu ponad dwutygodniowa przerwa w notach.. Nic dziwnego, że liczba odwiedzin od czerwca ma tendencję spadkową. Dla zainteresowanych (na oko) czerwiec 413, lipiec 387, sierpień 285. Ale wracając do spraw związanych z programowaniem i od razu na wstępie tłumacząc tytuł notki – zafascynowanie narzędziami z Javy. Moje szczególne uznanie zdobył Struts oraz Hibernate. Jedno i drugie ma swój odpowiednik w PHP – Studs oraz Propel. Co do pierwszego: nic ciekawego, bo pod PHP 4, odnośnie drugiego – dopiero poznaję. :] Z tego co widziałem w pracy Hibernate do niektórych zastosowań jest znakomity, jak wypadnie Propel – to się okaże. Jedno co mnie martwi to brak wsparcia dla PDO i brak konkretnej odpowiedzi czy w końcu się ono pojawi. Mam nadzieję, że w końcu zostanie to wymuszone.. Ze Strutsa najbardziej mi się widzi walidacja formularzy poprzez configi, stosunkowo łatwa internacjonalizacja oraz beany. Mam jakieś ebooki odnośnie budowania aplikacji w nim, ale mószę jeszcze raz wrócić do nauki Javy, ponieważ wcześniej czytałem tą książkę bez dostępu do komputera, a wiadomo każdy przykład trzeba sprawdzić. ;) Najgorsze jest to, że wcześniej przerabiając TiJ miałem pomysły/koncepcje rozwiązania niektórych zadań, a teraz mam w głowie same pytajniki – “o co tam chodziło???”. W pracy, można powiedzieć, zaaklimatyzowałem się, pojawiają się dyskusje odnośnie przeglądarek itp.

Co do Thora, można powiedzieć – zawieszony. Nie ma co kryć na dzisiejszy stan rzeczy (czytaj mojej wiedzy) nie jestem w stanie go dokończyć. Swój czas w sporej mierze poświęcam poznawaniu Mojavi, tzn. bardziej przeglądaniu źródeł niż tworzeniu aplikacji z użyciem tego frameworka.

Tak w zarysie – zero programistycznych konkretów, znowu same ogólniki. Ale nie ma co się dziwić. Brak sieci w chacie doskwiera…

No responses yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.