Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Plany na najbliższy miesiąc

Filed under Thor by

Jako, że skończyłem szkołę, zdałem egzamin dyplmowy czeka mnie przekroczenie progu dorosłości i wejście na rynek pracy. Już pojawiła się oferta odbycia stażu absolwenckiego (za śmieszne pieniądze), ale nie rezygnuję i szukam dalej. Być może, ktoś (czyt. jakaś firma) zainwestuje we mnie i rozwój moich zdolności?

W międzyczasie postaram się zająć planowaniem swojego frameworka (wszycy mają je, mam i ja!), bo CMS skończony/zawieszony. Przyglądałem się bliżej kilku aplikacjom. Moje zainteresowanie wzbudziło Prado. Gdy spojrzałem na przykład loginClicked od razu mi się skojarzyło delphi. Przyglądając się dalej kontrolkom doszedłem do wniosku, że to miks z ASP. Wpływ na mnie zaczyna też wywierać książka o wzorcach. Zaczynam patrzeć na obiekty nie jak na reprezentację klas tylko jak na określone instnienia/byty, które wiedzą co mają zrobić (w jednym rozdziale padło pojęcie ‘inteligentne dane, które mi się bardzo spodobało).

Swoje parę groszy wtrącił również Seth i Carbon[1] oraz system klas treści znany z Ez Publisha. Na prawdę trudno mi określić w jakim kierunku się udam.. póki co to wymieszanie CMSa i frameworka.

Podstawowe cele, które sobie stawiam: – łatwość rozszeżania o nowe moduły i akcje – parser plików konfiguracyjnych i precontroller jak w projekcie NuLLa[2] – budowa podobna do Prado[3] – użycie JPSpana[4] – własny system szablonów na pewno nie klon Smarty, raczej coś na podobę Savanta [5]

Wszytko się okaże, jak na razie to tylko koncepcje.

Notes

[1] http://www.binarychoice.pl/item/28/

[2] http://nulldev.users.idn.net.pl/?p=38

[3] http://www.xisc.com/

[4] http://jpspan.sourceforge.net

[5] http://phpsavant.com/

One response so far

One Response to “Plany na najbliższy miesiąc”

  1. NuLL says:

    :-) Jednak ktoś czytuje moje wypociny :-]

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.