Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Robi się gorąco

Filed under Ogólne by

Jakiś czas temu na PHP.pl ukazał się news na temat techniki AJAX. Na forum zauważyłem temat w którym autor pytał o opinie na temat strony wykonanej w SAJAX-ie (zobacz temat[1], i stronę[2]).

Nie mniej zainteresował mnie bardziej JPSPAN, który umożliwia odwoływanie się do klas PHP. Jako, że ja mam zawsze spóźnioną reakcję dopiero w zeszłym tygodniu zacząłem się bawić.

Pierwsze co zrobiłem to alert tekstu zwróconego z klasy Hello. Następnie sprawdzenie jak wygląda tablica z serwera w przeglądarce. Okazało się, że identycznie.. jedyny problem jaki powstaje to wyjątki. Trzeba je zwracać poprzez specjalną klasę/funkcję.

Postanowiłem zrobić przeglądarkę plików, ale mam poważne problemy – raz nie działa pod IE, dwa pod Operą, trzy nie mogę pokolorować składni, ponieważ wyskakuje błąd (serwera!?) “unterminated string literal while halling mojametoda”… Wysiadam po prostu.

Notes

[1] http://forum.php.pl/index.php?showtopic=30329

[2] http://www.sepolno.wroclaw.pl/ajax/

No responses yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.