Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content and it is not continued.

Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści i nie jest kontynuowany.

Visual Studio

Filed under .NET by

Jakiś czas temu postanowiłem zamówić Visual Studio. Nie musiałem długo czekać aby je dostać.

Muszę przyznać, że byłem mile zaskoczony. Kurier dostarcza przesyłkę prosto do domu, wszystko co trzeba zrobić to (najpierw) się zarejestrować a potem podpisać potwierdzenie odbioru.

Pudełko jakie otrzymałem :)Wewnątrz koperty znalazłem bardzo ładne pudełko. Muszę przyznać, że wywiera ono bardzo dobre wrażenie. Ciemna zieleń mile się komponuje z białym napisem Visual Studio 2005 Beta 2. W środku znajdują się 4 krążki DVD, które już tak estetyczne nie są. Srebrne z czarnymi napisami i zielonymi puzzlami. Srebrne z czarnymi napisami i zielonymi puzzlami. Za to na pocieszenie estetów dodano dwie ulotki w kolorze okładki (w tym jedna ze świetną larwą). Krążki zawierają kolejno Visual Studio Team Suite, Visual Studio Team Fundation Server oraz SQL Server 2005 Developer Edition (dla Windows Server 2003). Ostatni z wymienionych krążków jest najbrzydszy – białe, przechodzące w szare tło i czarne napisy. Fuj! Dodatkowo w pudełku jest jeszcze jedno DVD zatytułowane wefly247.net. Nadruk na płytce głosi, że znajduje się na niej “Wszystko czek potrzebuje developer do tworzenia aplikacji w Visual Studio” (możliwe że skłamałem bo to moje tłumaczenie).

Nie zwlekając włożyłem pierwsze DVD do nowego napędu. Kilka kliknięć na odczepne (instaluj, tak, zgadzam się) wyskoczył alert – nie masz SP 2. Kurde skąd ja wezmę SP 2? Pierwsze co microsoft.com -> order SP 2. Płytka powinna już wędrować do mnie.. no ale tak długo nie mogłem czekać. Udałem się do zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego z okupem (2 filmy) i poprosiłem w zamian o Service Packa. Transakcja przeszła bez zakłóceń.

Po powrocie do domu szybka instalacja SP, restart. Po uruchomieniu systemu wkładam DVD, znowu 3 kliknięcia, przechodzimy dalej. Okazuje się, że mam za mało miejsca na partycji systemowej (jest 690 megabajtów, potrzeba jeszcze 900!). Porządkowanie dysku, usunięcie Open Office’a i replay. W dalszym ciągu brakuje miejsca.. nie pozostało nic jak zmienić opcje instalacji. Po wszystkim. Na C: został Framework i SQL Server, reszta powędrowała na partycję F. Po instalacji ubyło 3.5 GB wolnego miejsca.
Pierwsze odpalenie i nie widzę nic nowego – to samo co w VS 2005 Express. Dodatkowe opcje to chyba możliwość pracy w grupach i odblokowanie projektów, które w expressie były zablokowane.

Sprawozdanie z tworzenia pierwszych projektów już wkrótce …

3 responses so far

3 Responses to “Visual Studio”

 1. kazek says:

  tez zamowilem, to wszystko przez to ladne pudelko – bedzie sie pieknie prezentowac
  na polce bo uzytku zadnego nie bede mial z oprogramowania, jestem lekko uposledzony
  na punkcie programowania = D ale daja za darmo . . .

 2. eXtreme says:

  Tzn. co? Wysyłają tę betę 2 każdemu, kto chce i ten kto zamówił, może ją używać ile mu się chce? ;)

 3. Nievinny says:

  Używasz rok, ale zawsze są jakieś… ;)
  Wg mnie bardzo dobry produkt…
  Pozdrawiam

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.